Sunday, 11 January 2015 22:51

اکتشافات معدني در کشور ساماندهي مي شود

به گزارش صنعت نیوز، نائب رئیس کمیته معدن مجلس شورای اسلامی گفت : طرح ساماندهی اکتشافات معدنی از برنامه های جدی این کمیته است که برای تقویت حوزه اکتشافات هدفمندی صورت می گیرد .

سید هادی حسینی با بیان اینکه نباید در حوزه فعالیت و دسترسی معادن به هرکسی اجازه دست درازی به ذخایر ارزشمند معدنی را داد افزود : با هدفمند شدن اکتشافات معادن ، تا اعماق بیش از 200 متر اسکن و ذخایر و نوع مواد معدنی نیز مشخص خواهد شد .

نماینده مردم شهرستانهای قائمشهر ، سوادکوه ، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به افزایش ارسال چوبهای با ارزش جنگلهای مازندران به تهران در سالهای اخیر گفت: این اقدام تعطیلی و یا ورشکستگی کارخانه های چوب استان را در پی خواهد داشت .

سید هادی حسینی با اشاره به اینکه مازندران در بخش معادن دارای ظرفیتهای بالقوه در تأمین مواد اولیه مصالح ساختمانی و صنایع کشور است بر ضرورت فراهم شدن حضور بیشتر سرمایه گذاران برای فرآوری مواد معدنی در استان تأکید کرد .

به گفته وی هم اکنون با بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در معادن سوادکوه کارخانه کک سازی و زغال سنگ در حال فعال شدن است .

نائب رئیس کمیته معدن مجلس همچنین اعمال محدودیت تردد کامیونها و کمپرسی ها در تعطیلات اخر هفته و رسمی کشور را به زیان معدن داران و فعالان بخش حمل و نقل باری در جاده های ارتباطی برون شهری مازندران اعلام کرد و گفت : بزودی در نشست با فرماندهی پلیس راهور ناجا حفظ شرایط رفاهی مسافران و حمایت از بخش های مختلف تولیدی بررسی خواهد شد .

Read 14105 times

1 comment

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.