درباره ما

اطلس سرام کویر

شرکت اطلس‌سرام کویر (سهامی خاص) در سال ۱۳۹۲راه اندازی گردید و اقدام به تولید آجرهای دیرگداز در توربین‌های گازی طرح زیمنس نیروگاه‌های برق کشور با استفاده از فناوری نانو و به روش فوق سرمایش نمود و پس از دریافت تأییدیه‌های لازم از معتبرترین آزمایشگاه‌های بین المللی و به تبع آن شرکت توانیر در وندورلیست توانیر قرار گرفت.

در سال ۱۳۹۵ عضو شرکت‌های دانش‌بنیان و درسال ۱۳۹۷ گواهی‌نامه نانومقیاس را از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو دریافت نمود.

دانش فنی تولید این محصولات که بر پایه نانوتکنولوژی و به روش فریز کستینگ است و در انحصار دوشرکت زیمنس آلمان و جنرال موتورز آمریکا می‌باشد، از طریق دستیابی به گزارش‌های فنی زیمنس، تحقیق و توسعه داخلی و همچنین مهندسی معکوس نمونه‌های زیمنس به‌دست آمده است.

در ابتدا مواد اولیه نظیر آلومینا، مولایت، اسپینل، محلول‌های نانو و سایر افزودنی‌ها در میکسر با هم مخلوط می‌شوند و سپس در قالب ریخته شده و برای همگن شدن ویبره شده سپس به کمک پرس کاملاً فشرده می‌شود. پس از بستن قالب، نوبت به اصلی‌ترین و مهمترین بخش فرآیند تولید می‌رسد.

قالب‌های پرشده به تونل انجماد منتقل می‌شوند. در این مرحله از یک سو انبساط ۱۱درصدی مواد حامل، ناشی از انجماد و از سوی دیگر عدم امکان خروج مواد از قالب منجر به پدیده فرم‌دهی به روش ایزواستاتیک سرد می‌شود وقطعات خارج شده از قالب طی این فرآیند استحکام خام بسیار بالایی را خواهند داشت.

پس از این مرحله محصول فرآیند پخت را طی خواهد کرد و پس از پخت آماده بسته بندی و ارسال به مشتری می باشد. لازم به ذکر است درجه حرارت پخت پائین‌تر از دمای پخت محصولات به روش پرسی است، لذا قطعات حاصله دارای تلرانس ابعادی بسیار دقیق می باشد.

از دیگر مزایای این روش عدم وجود سیمان در ترکیب مواد اولیه است لذا خواصی نظیر مقاومت به خوردگی شیمیایی و شوک‌پذیری حرارتی و در نهایت طول عمر محصولات افزایش می‌یابد، که در این راستا شرکت اطلس‌سرام کویر چندین تأییدیه کیفیت محصول از مصرف‌کنندگان دریافت نموده است.

از این رو کلیه محصولات شرکت همچون نازل‌های درونی و بیرونی پاتیل، راه‌گاه‌های مذاب، پورس پلاگ، ول بلوک، دامی و ستینگ تاندیش، بلوک مشعل، آجرهای کف کوره نورد، فرول‌های مصرفی درکوره و همچنین بلوک تاندیش و مغزی تاندیش، فرول‌های مورد استفاده در دیواره محافظ کوره‌های واکنشی واحد‌های بازیافت گوگرد و دیگر قطعات مورد استفاده در صنایع فولاد، مس، سیمان ، پالایشگاه‌های نفت و گاز نیز با این روش تولید می‌گردند.

از آنجائیکه QC پلن شرکت از معتبرترین بازرسین بین‌المللی مورد ارزیابی قرار گرفته است لذا قابلیت ردیابی محصولات از لحظه ورود مواد اولیه به شرکت تا نصب در محل مصرف امکان‌پذیر است.

همچنین از امتیازات این نوع فرآیند تولید، ریزساختار کنترل شده‌تر و در نتیجه ثبات کیفیت محصولات می‌باشد.

از آنجائیکه QC پلن شرکت از معتبرترین بازرسین بین‌المللی مورد ارزیابی قرار گرفته است لذا قابلیت ردیابی  محصولات از لحظه ورود مواد اولیه به شرکت تا نصب در محل مصرف  امکان‌پذیر است.

همچنین از امتیازات این نوع فرآیند تولید،  ریزساختار کنترل شده‌تر و در نتیجه ثبات کیفیت محصولات می‌باشد.

در بخش تولید جرم نیز شرکت اطلس سرام کویر تولیدکننده، جرم‌های ماسه مجرای پاتیل، جرم‌های منولیتیک پرسیمان، کم سیمان و فوق‌العاده کم سیمان لایه‌ی ایمنی پاتیل، تاندیش و بخش‌های مختلف کوره‌ی سیمان نظیر برج پیشگرم، هود و داکت ثالثیه و کولر می‌باشد.

آمار شرکت اطلس سرام کویر

0 +
تعداد محصولات
0 +
خدمات ارائه شده
0 +
مشتریان ما
0 +
همکاران تجاری

رزومه شرکت اطلس سرام کویر