درباره ما

اطلس سرام کویر

شرکت اطلس سرام کویر (سهامی خاص) در سال 1392راه اندازی گردید و اقدام به تولید آجرهای دیرگداز در توربین های گازی طرح زیمنس نیروگاههای برق کشور با استفاده از فناوری نانو و به روش فوق سرمایش نمود و پس از دریافت تأییدیه های لازم از معتبرترین آزمایشگاههای بین المللی و به تبع آن شرکت توانیر  در وندورلیست توانیر قرار گرفت. در سال 1395 عضو شرکت های دانش بنیان و درسال 1397 گواهی نامه  نانومقیاس را از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو دریافت نمود. دانش فنی تولید این محصولات که بر پایه نانوتکنولوژی و به روش فریز کستینگ است و در انحصار دوشرکت زیمنس آلمان و جنرال موتورز آمریکا برای قطعات سرامیکی پیشرفته (Advanced Ceramics) بکار می رود.

از طریق دستیابی به گزارش های فنی زیمنس، تحقیق و توسعه داخلی وهمچنین مهندسی معکوس نمونه های زیمنس به دست آمده است. در ابتدا مواد اولیه نظیر آلومینا، مولایت ها، اسپینل، چسب کلوئیدال سیلیکا، محلول های نانو و سایر افزودنی ها در میکسر با هم مخلوط می شوند و سپس در قالب ریخته شده و برای همگن شدن ویبره شده سپس به کمک پرس کاملا فشرده می شود. پس از بستن قالب، نوبت به اصلی ترین و مهمترین بخش فرآیند تولید می رسد. قالب های پرشده به تونل انجماد منتقل می شوند. در این مرحله از یک سو انبساط 11درصدی مواد حامل، ناشی از انجماد و از سوی دیگر عدم امکان خروج مواد از قالب منجر به پدیده فرمدهی به روش ایزواستاتیک سرد می شود وقطعات خارج شده از قالب طی این فرآیند استحکام خام سیار بالایی را خواهند داشت. پس از این مرحله محصول، فرآیند پخت را طی خواهد کرد و پس از پخت آماده بسته بندی و ارسال به مشتری می باشد. لازم به ذکر است طراحی و ساخت قالب با دستگاه فرز CNC  صورت می گیرد و در درجه حرارت پخت قطعات با این روش پائین تر از روش پرس است ، لذا قطعات حاصله دارای تلرانس ابعادی بسیار دقیق می باشد.

از دیگر مزایای این روش عدم وجود سیمان در ترکیب مواد اولیه است لذا خواصی نظیر مقاومت به خوردگی شیمیایی و شوک‌پذیری حرارتی و در نهایت طول عمر محصولات افزایش می‌یابد، که در این راستا شرکت اطلس سرام کویر چندین تأییدیه کیفیت محصول از مصرف کنندگان دریافت نموده است، از این رو کلیه محصولات شرکت همچون نازل‌های درونی و بیرونی پاتیل، راه گاه‌های مذاب، پورس پلاگ، ول بلوک، دامی و ستینگ تاندیش، بلوک مشعل، آجرهای کف کوره نورد، فرول های مصرفی درکوره و همچنین بلوک تاندیش و مغزی تاندیش، فرول های مورد استفاده در دیواره محافظ کوره های واکنشی واحد های بازیافت گوگرد و دیگر قطعات مورد استفاده در صنایع فولاد، مس، سیمان ، پالایشگاه ها و نفت و گاز با این روش تولید می گردند.

از آنجائیکه QC پلن شرکت از معتبرترین بازرسین بین‌المللی مورد ارزیابی قرار گرفته است لذا قابلیت ردیابی  محصولات از لحظه ورود مواد اولیه به شرکت تا نصب در محل مصرف  امکان‌پذیر است.

همچنین از امتیازات این نوع فرآیند تولید،  ریزساختار کنترل شده‌تر و در نتیجه ثبات کیفیت محصولات می‌باشد.

در بخش تولید جرم نیز شرکت اطلس سرام کویر تولیدکننده، جرم‌های ماسه مجرای پاتیل، جرم‌های منولیتیک پرسیمان، کم سیمان و فوق‌العاده کم سیمان لایه‌ی ایمنی پاتیل، تاندیش و بخش‌های مختلف کوره‌ی سیمان نظیر برج پیشگرم، هود و داکت ثالثیه و کولر می‌باشد.

آمار شرکت اطلس سرام کویر

0 +
تعداد محصولات
0 +
خدمات ارائه شده
0 +
مشتریان ما
0 +
همکاران تجاری

رزومه شرکت اطلس سرام کویر